وبلاگ پرورش افکار

برترین مجموعه آموزش قانون جذب

وبلاگ پرورش افکار

برترین مجموعه آموزش قانون جذب

پرورش افکار، بی شک برترین مجموعه آموزش قانون جذب و موفقیت همیشگی در عرصه کسب و کار و روابط با دیگران است.
سعی کرده‌ایم مقالات مفید و به روز را در این قسمت از سایت پرورش افکار به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهیم. تمام تلاش تیم توانمند پرورش افکار جمع آوری کامل ترین بانک مقالات برای شما دوستداران علوم ذهنی است.
آرزوی امیر شریفی درخشش ایران و ایرانیان است و پرورش افکار وسیله ما برای رسیدن به این هدف …

۱۰ مطلب در مهر ۱۳۹۷ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

رازهایی درباره ی موفقیت میلیاردرها

پشتکار و تلاش,راز موفقیت میلیاردرها,راز میلیاردرها
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 12 امتیاز : 4.7]

 

یک سری رازهایی درباره ی مولتی میلیاردرهای جهان می باشد که آنها به ما نمی گویند. مولتی میلیاردر شدن مستلزم اراده و پشتکار و تلاش فراوان است. البته داشتن شم اقتصادی هم کمک زیادی در ثروتمند تر شدن می کند. اگر باور و اراده‌ ی عمیقی داشته باشیم، هیچ محدودیتی در رسیدن به آنچه فراتر از آن هستیم وجود ندارد.

دوستان پولدار بسیاری دارم که مدت‌ ها است از من خواسته‌ اند این مطلب را بنویسم.

جاش مک‌ آفی (بنیان‌ گذار مؤسسه‌ ی مک‌ آفی)، می‌ گوید: میتوان یک شرکت میلیارد دلاری تأسیس کرد. مانند بسیاری از رفقای مولتی میلیاردرم. وقتی صحبت به الگوی ذهنی مولتی میلیاردر شدن می‌ رسد، دیگر نمی‌ تواند جلوی خودش را بگیرد.

کنس کول، طراح مشهور مد، گفت چسبیدن به آنچه در ذهن‌ مان می‌ گذرد، کلید تأسیس و توسعه پایدار کسب و کار است.

کوین اُ‌لیری (ستاره‌ ی مجموعه‌ ی تلویزیونی شارک تانک) به ما نشان داد که فقط با ایجاد و نگه داشتن روابط سودآور می‌ توان به این هدف رسید.

برت جاکوبز، مؤسس مشترک شرکت البسه‌ ی لایف ایز گود، به ما توصیه میکند تا انتظارات و آرزوهای خود را با سهامداران عمده‌ ی شرکت در میان بگذاریم.

کَت کول، مدیرعامل شرکت سینابون، گفت در این راه هر چیزی را امتحان کنید، ولی فقط بهترین‌ ها را نگه دارید.

 • ۰
 • ۰

شاخص های رضایت از زندگی را بالا ببریم


احساس خوشبختی در زندگی,احساس رضایت از زندگی,افراد راضی
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 13 امتیاز : 4.5]

شاخص رضایت از زندگی را بالا ببریم

در چند سال اخیر‌، روان‌ شناسان و جامعه‌ شناسان به بررسی اطلاعات درباره پرسشی پرداخته‌ اند که قبلاً‌ برای فلاسفه مهم بود: چه چیزی باعث احساس رضایت از زندگی ما می‌ شود؟

پژوهشگران به این منظور تحقیقات گسترده‌ ای در سراسر جهان انجام داده‌ اند تا ببینند چگونه چیزهایی مانند پول، نگرش، فرهنگ، حافظه، تندرستی، نوع‌ دوستی و عادات روزانه بر احساس بهروزی ما تأثیر می‌ گذارد. حوزه جدید روان‌ شناسی مثبت پر از یافته‌ های جدیدی حاکی از آن است که اعمال ما تأثیر چشمگیری بر احساس خوشبختی و رضایت ما از زندگی دارد.

10 راهبرد ثابت‌ شده برای افزایش رضایتمندی از زندگی عبارتند از:

احساس خوشبختی در زندگی,احساس رضایت از زندگی,افراد راضی

1- لحظات روزانه زندگی را درک کنیم

هر از چندی مکث کنیم تا گل سرخی را ببوییم یا کودکان را حین بازی تماشا کنیم. کسانی که درنگ می‌ کنند تا وقایعی را که به‌ طور عادی با عجله پشت سر می‌  گذارند، ببینند یا در طول روز به وقایع خوشایند روزانه فکر می‌ کنند، افزایش قابل توجهی را از نظر رضایت و کاهش افسردگی گزارش می‌ کنند.

 • ۰
 • ۰

هشت موضوع شگفت انگیز از زندگی آلبرت انیشتین

زندگی آلبرت انیشتین,زندگی انیشتین,زندگی شخصی انیشتین
رای شما ثبت شد

 

هشت موضوع شگفت انگیز از زندگی آلبرت انیشتین، که شما هیچ گاه آنان را نمی دانستید. بله،همگی ما می دانیم که انیشتن این فرمول “e=mc2” را کشف کرد. اما واقعیت آن است که چیز های کمی در مورد زندگی خصوصی اش می دانیم، خودتان را با این هشت مورد،شگفت زده کنید!

1- او با سر بزرگ متولد شد

وقتی انیشتین به دنیا آمد او خیلی چاق بود و سرش خیلی بزرگ تا آنجایی که مادر وی تصور می کرد، فرزندش ناقص است، اما او بعد از چند ماه سر و بدن او به اندازه های طبیعی بازگشت.

2- حافظه اش به خوبی آنچه تصور می شود، نبود

مطمئنا انیشتین می توانسته کتابهای مملو از فرمول و قوانین را حفظ کند، اما برای به یاد آوری چیز های معمولی واقعاً حافظه ضعیفی داشته است. او یکی از بدترین اشخاص در به یادآوردن سالروز تولد عزیزان بود و عذر و بهانه اش برای این فراموشکاری، مختص دانستن آن تولد برای بچه های کوچک بود.

3- او ازداستانهای علمی-تخیلی متنفر بود

انیشتین از داستانهای تخیلی بیزار بود. زیرا که احساس می کرد، آنها باعث تغییر درک عامه مردم ازعلم می شوند و در عوض به آنها توهم باطلی از چیز هایی که حقیقتاً نمی توانند اتفاق بیفتند میدهد.

به بیان او “من هرگز در مورد آینده فکر نمی کنم، زیراکه آن به زودی می آید. به این دلیل او احساس می کرد کسانی که بطور مثال بشقاب پرنده ها را می بینند باید

تجربه هایشان را برای خود نگه دارند.

 • ۰
 • ۰

زندگینامه آلبرت انیشتین – فیزیکدان

آلبرت انیشتین,آلبرت انیشتین که بود,بیوگرافی آلبرت انیشتین
رای شما ثبت شد

آلبرت انیشتین که بود؟

آلبرت کوچولو به هیچ عنوان کودک اعجوبه‌ ای نبود و حتی مدت زیادی طول کشید تا سخن گفتن را بیاموزد؛ بطوریکه پدر و مادرش وحشت زده شدند که مبادا فرزندشان ناقص و غیرعادی باشد.

بیوگرافی آلبرت انیشتین (زندگینامه دانشمندان)

در زندگی نامه آلبرت انیشتین اینگونه آمده است که: «آلبرت انیشتین» در چهاردهم مارس 1879 در شهر «اولم» واقع در ناحیه «ورتمبرگ» آلمان متولد شد. وقتی که آلبرت یک ساله بود، خانواده وی از اولم عازم مونیخ گردیدند. پدر آلبرت، هرمان انیشتین، کارخانه کوچکی برای تولید محصولات الکتروشیمیایی داشت و با کمک برادرش که مدیر فنی کارخانه بود، از آن بهره‌ برداری می‌ کرد. وی از لحاظ عقاید سیاسی با حکومت پروسی ها مخالفت داشت، اما امپراتوری جدید آلمان را ستایش می کرد و صدر اعظم آن «بیسمارک» و ژنرال «مولتکه» و امپراتور پیر یعنی «ویلهم اول» را مورد تجلیل قرار می‌ داد. مادر انیشتین که پائولین کوخ نام داشت، بیش از پدر زندگی را جدی می گرفت و از احساسات هنرمندانه‌ ای برخوردار بود.

 • ۰
 • ۰

چطور می توانیم به آرامش درونی برسیم

آرامش درونی,آرامش درونی انسان,ارامش درونی
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 24 امتیاز : 4.3]

 

چگونه به آرامش درونی برسیم؟

«آرامش درونی انسان یا آرامش فکر، نداشتن مشکل در زندگی نیست، بلکه توانایی کنار آمدن با مشکلات است.»

من هم مثل خیلی آدم‌ های دیگر، سالهای زیادی از زندگی‌ ام را نفهمیده بودم که آرامش درونی یک انتخاب است. مطمئن نیستم چه فکر می‌ کردم. شاید باور نداشتم که کسی بتواند یک آرامش درونی ماندگار داشته باشد. می‌ دانستم که احساس آرامش خودم همیشه موقت بوده است.

زندگی من فراز و نشیب‌ های زیادی داشته است. موقعیت‌ های سخت زیادی برایم پیش آمده بود که باید با آنها کنار می‌ آمدم. باور داشتم که آرامش درونی را فقط قدیس‌ ها و راهب‌ ها می‌ توانند به دست آورند، یا آنهایی که زندگی تاریک دنیا را انتخاب می‌ کنند که لازم نیست با مشکلات روزمره دست و پنجه نرم کنند.

در دنیای خودم سردرگم بودم و نمی‌ دانستم وقتی همیشه مشکلی در زندگی‌ خودم یا آنهایی که دوستشان دارم وجود دارد، چطور می‌ توانم به آرامش برسم.

درواقع، تصورم این بود که دنیا سراسر چیزهای منفی است که در روزنامه‌ ها می‌ خوانم، در تلویزیون می‌ بینم و از دیگران می‌ شنوم.

اینها چیزهایی هستند که احساسات ما را درگیر می‌ کنند، اخبار زن گمشده‌ ای که به قتل رسیده، تراژدی بچه‌ ای که توسط یک راننده مست کشته شده، تعداد آدم‌ های بی‌ خانمان، سونامی که جان هزاران نفر را می‌ گیرد و …

بعد ماجراهایی که به خانه خودم نزدیک‌ ترند، شوهر دوستم که به سرطان مبتلا شده و پزشک‌ ها گفته‌ اند تا سه ماه دیگر بیشتر زنده نیست، پدرم که دچار فراموشی شده، ازدواج دوستم که در حال فروپاشی است، همه اتفاقاتی که قلبم را جریحه‌ دار می‌ کنند.

در زندگی شخصی‌‌ ام هم، احساساتم با کنترلی که حس می‌ کردم روی شادی و خوشبختی‌ ام دارم، بالا و پایین می‌ رفت. حس عروسک خیمه‌ شب‌ بازی را داشتم و بارها و بارها از خودم می‌ پرسیدم، «چطور وقتی احساساتم بالا و پایین می‌ رود، می‌ توانم آرامش قلبی داشته باشم؟»

وقتی به عقب نگاه می‌ کنم، می‌ دانم که باور داشتم که احساساتم مهم‌ اند. از اینها گذشته، آیا احساسی بودن بخش مهمی از زنده بودن نیست؟ احساسات به من حس واقعی بودن می‌ دادند و باعث می‌ شدند بتوانم با دیگران همدردی کنم.

اما در عمق وجود خودم، بیشتر وقت‌ ها احساس خوبی نداشتم. دلم می‌ خواست آنقدر احساسی نباشم. دلم می‌ خواست از همه مشکلات زندگی‌ ام خلاص شوم، به عصبانیت‌ ها و حرف‌ های دیگران واکنش ندهم و در قلبم آرامش داشته باشم.

نیاز شدیدی بود برای تغییر دادن وضعیت یا متوقف کردن چرخه منفی اتفاقات که به نظر می‌ رسید کنترل روابط و زندگی من را در دست گرفته است.

باور دارم که این تصمیم بود که مدام در ذهن و قلبم چرخ می‌ خورد و جستجوی معنوی من را پیش برد و کمکم کرد با وجود همه مشکلاتی که در زندگی‌ ام بود، یک روش زندگی آرامش‌ بخش‌ تر کشف کنم.

می‌ دانستم که همانطور که ماه‌ ها و سالها پیش می‌ روند، در تصمیمم برای تغییر روش زندگی‌ ام مصمم‌ تر می‌ شدم.

 • ۰
 • ۰

کارهای مهم برای کشف هدف زندگی

اهمیت داشتن هدف در زندگی,تعیین هدف در زندگی,خودمان را بهتر بشناسیم
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 19 امتیاز : 4.4]

10 کار مهم برای یافتن هدف زندگی

اهمیت داشتن هدف در زندگی: لیست کارهای مهم روزانه خود را آماده کرده‌ اید؟ امروز می‌ خواهیم کارهایی را انجام دهیم که قرار است مسیر زندگی ما را به سمت موفقیت هموار کند:

1-چشم‌ اندازی را که از زندگی داریم، بنویسیم.

توقع نداشته باشیم یک شبه چشم‌ اندازی روشن و مشخص به‌ دست بیاوریم، شکل‌ گیری چشم‌ اندازی که از زندگی داریم یک فرآیند زمان‌ بر است. بنابرین نگران نباشیم، و تا جایی که لازم است برای خلق آن زمان صرف کنیم. شاید روزها یا هفته‌ ها طول بکشد.

با فکر کردن به رویاها، امیدها و آرمان‌ های‌ مان و همین‌ طور ارزش‌ هایی که در زندگی داریم، شروع کنیم. از خودمان بپرسیم که چه می‌ خواهیم و چرا چنین چیزی می‌ خواهیم. با خودمان روراست باشیم و یادمان باشد که داشتن رویاهای بزرگ هیچ مشکلی ندارد.

فقط روی آرزوهای‌ مان تمرکز کنیم، نه روی توقعی که دیگران از ما دارند، و روی چیزی که می‌ خواهیم تمرکز کنیم، نه آنچه که نمی‌ خواهیم.

مطمئن شویم که به تمام حوزه‌ های زندگی‌ مان فکر می‌ کنیم: روابط عاشقانه، دوستی، خانواده، زندگی حرفه‌ ای، رشد شخصی، سرگرمی، سلامتی و کیفیت زندگی و غیره.

بعد از این که مهم‌ ترین چیزها را مشخص کردیم، جزئیات را اضافه کنیم.

چشم‌ انداز ما باید جزئیاتی ارائه بدهد درباره‌ ی اینکه چه نتایج سنجش‌ پذیری را قرار است در زندگی‌ مان به‌ دست بیاوریم و چه زمانی. و نهایتا، سعی نکنیم همه چیز را بی‌ عیب و نقص جلو ببریم. راحت باشیم و در این فرآیند با خوشی و لذت جلو برویم.

 • ۰
 • ۰

چه شغل‌ هایی در سال 2025 وجود دارد


پرورش مهارت های تفکر,چه شغل هایی وجود دارد,مهارت‌ های اجتماعی
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 12 امتیاز : 4.1]

 

در سال 2025 نوآوری در چه شغل هایی وجود دارد؟

برنامه ریزی برای یک شغل مطمئن یک اقدام هوشمندانه است که نیازمند درک درستی از فرصت‌ های شغلی آینده خواهد بود، اگر از شغل فعلی خود راضی نیستیم و یا به دنبال یک شغل ایده آل میگردیم بهتر است مقداری به آینده نیز توجه کنیم:

طبق گزارش مجمع جهانی اقتصاد تا سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۵ میلیون فرصت شغلی به واسطه‌ ی حضور ربات‌ ها حذف خواهند شد. کارمندی در ادارات دولتی یا نیروهای عملیاتی که پیش از این به عنوان موقعیت‌ های مناسب کار به جوانان پیشنهاد می‌ شدند نیز از موج عظیم تغییرات بی‌ نصیب نخواهند ماند. در نتیجه خیل زیادی از موقعیت‌ های کاری توسط ماشین‌ ها اشغال و ماهیت فرصت‌ های کاری برای انسان‌ ها عوض خواهند شد.

اما در این بین برای در امان ماندن از این تغییر بزرگ چه کاری باید انجام دهیم؟ دانستن روند‌های تغییر در آینده می‌ تواند برای ترسیم دورنمای بازار کمک زیادی کند تا با پرورش مهارت های تفکر لازم خود را آماده کنیم. در ادامه با مهارت‌ ها و متناسب با آن موقعیت‌ های کاری برای سال ۲۰۲۵ آشنا می‌ شویم.

 • ۰
 • ۰

زندگینامه بیل گیتس خلاصه

بیل گیتس کیست,بیل گیتس و استیو جابز,بیوگرافی بیل گیتس
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 47 امتیاز : 4.1]

بیل گیتس کیست؟

بیل گیتس به کمک علم قانون جذب ثروت، ثروتمندترین مرد جهان است که 11 سال متوالی برنده این عنوان بوده و دارایی او در حدود 82.7 میلیارد دلار تخمین زده می‌‌ شود. گیتس در سن 43 سالگی ثروتمندترین مرد جهان بود. او از سن بیست سالگی تاکنون رئیس شرکت مایکروسافت بوده است. گیتس با دگرگونی مایکروسافت و تبدیل آن به یک بازیگر مهم در صنعت کامپیوتر و استفاده از جایگاه برتر جدید برای ایجاد بستری جهت رشد بیشتر در برنامه‌ های کاربردی فکر خود را به منصه ظهور گذاشت.

گیتس از همان ابتدا و خیلی زود دریافت که اگر بخواهد فکرش را به نتیجه برساند، لازم و ضروری است که یک استاندارد صنعتی ایجاد شود. او همچنین می‌‌دانست که اگر هر کسی زودتر و قبل از همه به آنجا برسد فرصت و شانس مهم‌تری برای داشتن قدرت در صنعت کامپیوتر را خواهد داشت. ثروت گیتس به اندازه‌ ای است که خارج از درک ماست و این خود هم مایه شک ما است و هم کنجکاوی ما را بر می‌ انگیزاند اما آنچه مهم می‌‌ نماید شیوه کسب و کار گیتس است که در آن گیتس به مدیران هشدار می‌‌ دهد؛ (به همه کسب و کارها هشدار می‌‌ دهم حتی اگر تاکنون در صنعت خود بی‌‌ رقیب هستید، ممکن است به زودی مورد هجوم بازیگران داد و ستد اینترنتی قرار بگیرید!) در واقع گیتس پدیده قرن بیستم یعنی بزرگ‌ ترین غول کامپیوتری است که طلوع برق‌ آسای وی همراه با شهرت و اقبالش، مؤید ظهور یک نظم تجارت جهانی جدید است.

 • ۰
 • ۰

روش آسان برای بیدار شدن با انرژی از خواب

8 ساعت خواب,افزایش کیفیت خواب,انرژی و نشاط
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 11 امتیاز : 3.7]

روش آسان برای بیدار شدن با انرژی از خواب

سحرخیز بودن یک مسئله است و با انرژی از خواب بیدار شدن مسئله‌ ای دیگر! اگر می خواهید در عین مزایای سحرخیز بودن صبح‌ ها با انرژی و نشاط از خواب بیدار شوید این راهکار را بخوانید:

1-فیبر بیشتری بخوریم

غذاهای پر از قند و چربی را با غلات غنی از فیبر، سبزیجات و میوه‌ ها عوض کنیم. با مصرف غذاهای غنی از فیبر نه تنها می‌ توانیم بهتر و سریعتر به خواب برویم بلکه خواب عمیق تر و بهتری خواهیم داشت. همین امر موجب می‌ شود به هنگام بیدار شدن از خواب، انرژی خوب و کافی داشته باشیم. مطالعات انجام شده در دانشگاه کلمبیا نشان می‌ دهد که حتی یک روز بهتر غذا خوردن منجر به بهبود کیفیت خواب می‌ شود. پس یک رژیم با فیبر را شروع کنیم.

 • ۰
 • ۰

زندگینامه پروفسور مجید سمیعی – بزرگترین جراح مغز و اعصاب جهان


بیوگرافی مجید سمیعی,پروفسور سمیعی,پروفسور مجید سمیعی
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 42 امتیاز : 4.2]

 

بیوگرافی پروفسور مجید سمیعی (زندگینامه دانشمندان)

در زندگینامه پروفسور مجید سمیعی اینگونه آمده است که: مجید سمیعی در تاریخ  29 خرداد 1316 در شهر تهران و در خانواده ای فرهیخته چشم به جهان گشودند. او پس از اتمام تحصیلات دوره دبیرستان در ایران راهی کشور آلمان شد و در دانشگاه ماینتز در رشته پزشکی مشغول به ادامه تحصیل گردید. نظر به موفقیتهای علمی وی در دوران تحصیلات پزشکی و کسب عالیترین نمرات ممکن در امتحانات پایان دوره پزشکی، جایزه ویژه وزارت علوم ایران برای برترین دانشجویان ایرانی مقیم اروپا به او تعلق گرفت. مجید سمیعی پس از فراغت از تحصیل در رشته پزشکی و همچنین اتمام تحصیلات ثانوی در بیولوژی، تحصیلات تخصصی خود در رشته جراحی مغز و اعصاب را در دانشگاه ماینتز آغاز نمود و در سال 1970 موفق به دریافت مدرک بورد تخصصی این رشته از کشور آلمان شدند.