وبلاگ پرورش افکار

برترین مجموعه آموزش قانون جذب

وبلاگ پرورش افکار

برترین مجموعه آموزش قانون جذب

پرورش افکار، بی شک برترین مجموعه آموزش قانون جذب و موفقیت همیشگی در عرصه کسب و کار و روابط با دیگران است.
سعی کرده‌ایم مقالات مفید و به روز را در این قسمت از سایت پرورش افکار به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهیم. تمام تلاش تیم توانمند پرورش افکار جمع آوری کامل ترین بانک مقالات برای شما دوستداران علوم ذهنی است.
آرزوی امیر شریفی درخشش ایران و ایرانیان است و پرورش افکار وسیله ما برای رسیدن به این هدف …

  • ۰
  • ۰

15 عملی که خانم های فهمیده در روابط خود انجام نمی دهند


برای رابطه بهتر,تقسیم اوقات زندگی,تقسیم زندگی
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 12 امتیاز : 4.2]

فکر می‌ کنید رفتار بالغی در رابطه‌ تان دارید؟ هر رابطه‌ای چالش‌ ها و مشکلات خاص خودش را دارد ولی یک سری رفتارهای نابالغ کلی وجود دارد که برای داشتن رابطه‌ ای بهتر و شادتر باید از آنها اجتناب کنید.
   ۱- روابط دیگر خود را قربانی نمی‌ کنند.

خیلی‌ ها وقتی وارد یک رابطه احساسی با همسر می‌ شوند، دوستانشان را کنار میگذارند. با اینکه این در طول «ماه‌ عسل» منطقی به نظر می‌ رسد ولی خیلی مهم است که یادتان باشد هیچ وقت دوستان و خانواده‌ تان که سال‌ های سال کنارتان بوده‌ اند نباید بخاطر ورود یک فرد جدید از زندگی‌ تان بیرون شوند. زنان بالغ و فهمیده می‌ توانند یک تعادل رضایت‌ بخش بین همه عزیزانشان ایجاد کنند.

۲- فراموش نمی‌ کنند از طرفشان تشکر کنند.

بعد از گذشتن زمانی از رابطه، ممکن است خیلی ساده فراموش کنید که بخاطر چیزهای کوچک از طرفتان تشکر کنید. زنان فهمیده درک می‌ کنند که تقسیم زندگی با کسی یک نعمت و هدیه است، به همین دلیل یادشان نمی‌ رود که به این خاطر از همسرشان متشکر باشند.

۳- دست از استقلال مالی‌ شان برنمی‌ دارند.

هرچقدر هم همسرتان وضع مال روبراهی داشته باشد، اینکه استقلال مالی‌ تان را به طور کل کنار بگذارید، یعنی درواقع استقلال فردی‌ تان را کنار گذاشته‌ اید. زنان بالغ و فهمیده نیازی ندارند برای هر چیزی از شوهرشان پول بگیرند و اینکه می‌ توانند از پس یکسری از هزینه‌ های خودشان برآیند به آنها احساس غرور می‌ دهد.

۴- روی خصوصیات بد طرفشان متمرکز نمی‌ شوند.

زنان بالغ سعی می‌ کنند به بهترین رفتارها و خصوصیات اخلاقی همسرشان توجه کنند به جای اینکه روی رفتارهای منفی آنها متمرکز شوند. حواسشان به کارهای خوبی است که طرفشان می‌ کند و حرف‌ های خوبی که می‌ زند و سعی نمی‌ کنند طرفشان را با اشتباهات و نواقص شان قضاوت کنند.

۵- دست از آرزوهایشان نمی‌ کشند.

زنان بالغ و فهمیده درک می‌ کنند که یک رابطه فوق‌ العاده شما را پایین نمی‌ برد، در مقابل باید بهترینِ شما را ظاهر کند. داشتن یک رابطه خوب با همسر، شما را تشویق می‌ کند که آرزوهایتان را دنبال کنید و یک زن فهمیده می‌ داند اگر دست از ‌آرزوهایش بکشد، برای شاد بودن در رابطه‌ ای دچار مشکل خواهد شد.

۶- تصور نمی‌ کنند که نوع خوشبختی آنها تنها نوع موجود است.

زنان فهمیده درک می‌ کنند که ایده هرکس از خوشبختی متفاوت است. اگر طرفشان از فضای شخصی لذت می‌ برد، این فضا را به آنها می‌ دهند و اگر از محبت کردن لذت می‌ برد، به او محبت می‌ کنند. از همه اینها مهمتر، درمورد اینکه چطور می‌ توانند طرفشان را خوشحال کنند، حدس نمی‌ زنند.

۷- احترام به خودشان را زیر پا نمی‌ گذارند.

کمی تغییر کردن در طول رابطه طبیعی است ولی زنان فهمیده نمی‌ گذارند رابطه احترامی که برای خودشان قائل هستند را از آنها بگیرد. آنها به همسرشان اجازه نمی‌ دهند با لحنی منفی و غیرمحترمانه با آنها حرف بزند و از طرفشان توقع دارند که مثل همه آدمها با آنها رفتار کند.

۸- «دوستت دارم» را سبک نمی‌ شمارند.

زنان فهمیده اهمیت این جمله را می‌ دانند، به همین دلیل برای خاص نگه داشتن آن همه تلاششان را می‌ کنند. در آخر هر صحبتی نمی‌ گویند «دوستت دارم»، در عوض این جمله را درست درمواقع لازم و مناسب برای نشان دادن اهمیتی که واقعاً به طرفشان می‌ دهند، بر زبان می‌ آوند.

برای رابطه بهتر,تقسیم اوقات زندگی,تقسیم زندگی

۹- خوشحالی و خوشبختی‌ شان را نادیده نمی‌ گیرند.

زنان فهمیده و بالغ اهمیت شادی و خوشبختی‌ خودشان را می‌ فهمند و می‌ دانند اگر در ارتباطی خوشحال نیستند، نباید در آن ارتباط بمانند. آنها می‌ داند که طرفشان بخشی از شادی و خوشبختی آنها است و باید کسی باشد که وقتی ناراحتند بتواند خوشحالشان کند.

۱۰- احساس نمی‌کنند مدام باید با طرفشان در تماس باشند.

زنان فهمیده نیازی به تماس مداوم در ارتباطشان ندارند چون زندگی پرمشغله خودشان را دارند. آنها به اندازه کافی به طرفشان اعتماد دارند که وقتی پیش آنها نیست با ایمیل‌ ها، تماس‌ ها و اس‌ ام‌ اس‌ های مداوم هم وقت خودشان را تلف و هم طرفشان را خسته کنند.

۱۱- اجازه نمی‌ دهند همه تصمیم‌ گیری‌ ها بر عهده طرفشان باشد.

در یک رابطه بالغ هر دو طرف به تصمیمات همدیگر احترام می‌ گذارند، از تصمیمات بزرگ مثل ازدواج و بچه‌ دار شدن گرفته تا تصمیمات کوچکتر مثل در کدام رستوران غذا خوردن. در هر حالت، طرفتان باید همیشه به نظرات شما احترام بگذارد و برعکس.

۱۲- جزییات رابطه‌ شان با دنیا به اشتراک نمی‌ گذارند.

زنان بالغ و فهمیده ارزش و اهمیت محرمانه نگه داشتن رابطه‌ شان را می‌ دانند. از این که دنیا سر از کار آنها در بیاورد خوششان نمی‌ آید به همین دلیل درمورد دعواهای خودشان مطلبی در رسانه‌ های اجتماعی به اشتراک نمی‌ گذارند و در عوض سعی می‌ کنند درمورد مشکلشان با طرف‌ مقابل خود صحبت کنند.

خصوصیات اخلاقی همسر,داشتن یک رابطه خوب با همسر,رابطه احساسی

۱۳- حریم شخصی‌ شان را از بین نمی‌ برند.

زنان بالغ و فهمیده می‌ دانند که رابطه‌ شان هرچقدر هم که عالی باشد، هرازگاهی به زمانی برای تنها بودن نیاز دارند. از رفتن به باشگاه ورزشی گرفته یا نشستن در خانه و خواندن کتاب، زنان فهمیده به زمان تنهایی خود ارزش گذاشته و هر از گاهی اوقاتی را برای تنها بودن در نظر می‌ گیرند.

۱۴- به دستاوردهای طرف‌ مقابلشان حسادت نمی‌ کنند.

خانم‌ های فهمیده درک می‌ کنند که دوست داشتن یک نفر یعنی بخواهید او تا حد امکان خوشحال و خوشبخت باشد. آنها از شادی طرف‌ مقابلشان شاد شده و به خاطر موفقیت‌ ها و دستاوردهای او جشن می‌ گیرند، نه اینکه بخاطر خودخواهی‌ ها، او را تحقیر کنند.

۱۵- هویت خودشان را فراموش نمی‌ کنند.

وقتی یک رابطه جدید را شروع می‌ کنید، طبیعی است که جذب سرگرمی‌ ها و علایق طرف‌ مقابل خودتان شوید. به اشتراک گذاشتن علایق خیلی لذت‌ بخش است ولی زنان بالغ و فهمیده به خودشان اجازه نمی‌ دهند علایق و سرگرمی‌ های خودشان را بخاطر یک نفر دیگر کنار بگذارند. در عوض، هم به علایق و سرگرمی‌ های خود و هم طرفشان علاقه نشان می‌ دهند.

منبع : سایت قانون جذب پرورش افکار

  • ۹۷/۰۸/۲۶
  • Fa Nazari

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی